پروپوزال معرفی اصول و روند ارزیابی دکل‌های حفاری (عمران)

دسته بندی عمران
فرمت فایل docx
تعداد صفحات 30
حجم فایل 119 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پروپوزال معرفی اصول و روند ارزیابی  دکل‌های حفاری

 

هرگونه استفاده برای نمره و یا ارائه مستقیم به استاد مورد تایید ما نمی باشد و شرعا و اخلاقا کار درستی نمی باشد لطفا از این پروژه برای آموزش و نمونه تحقیق استفاده شود.

بیان مسئله

  دكل‌های حفاری از جمله ابزارآلاتی هستند كه می‌توانند سهم بسزایی در صنعت نفت ایفاء کنند. این درحالی است که طی سالیان متمادی دستخوش تغییرات و تكامل بسیاری شده اند و باعث گشته است تا امروزه انواع عملیات‌های مختلف و پیچیده حفاری با دقت بسیار بالا در نقاط گوناگون انجام پذیر باشد. از آنجایی‌که عملیات حفاری یکی از پرهزینه‌ترین فعالیت‌های بخش صنعت نفت محسوب می‌شود، هرگونه فعالیت و اقدام لازم به منظور استفاده بهینه و علمی از امکانات موجود درجهت کاهش هزینه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر تلقی می‌گردد. بدین منظور سعی شده است به ابعاد مختلف فعالیت دکل‌ها و عوامل تأثیرگذار در  و راندمان دکل‌های حفاری پرداخته شود.  از عوامل اصلی که در این راستا می‌توان به آنها اشاره کرد، عبارتند از: زمان‌های از دست رفته، زمان‌های جابه جایی و سرعت حفاری دکل‌ها، که این عوامل می توانند به عنوان شاخص‌های اصلی ارزیابی در نظر گرفته شده و درش نهایت عملكرد هر دكل با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی شده و زمان‌های انتظار مورد بررسی قرار گیرند. بی شك عوامل زیادی در عملكرد دكل های حفاری اعم از عوامل فنی، اقتصادی و سیاسی می تواند تاثیر فراوانی در این زمینه داشته باشد. این تحقیق با هدف معرفی اصول و روند ارزیابی  دکل‌های حفاری  به بررسی این عوامل وارزیابی آن می پردازد.

هدف اصلی:

معرفی اصول و روند ارزیابی  دکل‌های حفاری

اهداف فرعی:

بررسی و معرفی انواع دکل های حفاری

بررسی کارکرد دکل های حفاری

ارزیابی فعالیت مؤسسات مربوط داخلی جهت ساخت این دکل ها

 

دكل: دكل عبارت است از چهار پایه فولادی كه بر روی كامیون یا چهار چرخ حامل دستگاه حفاری نصب گردیده و در موقعی كه دستگاه را باید جابجا نمود به حالت افقی در روی دستگاه حفاری قرار می گیرد و در زمانی كه عملیات حفاری باید انجام شود با استفاده از كابل‌های مربوط بحالت عمودی بر روی زمین استقرار داده می شود. نقش دكل در امر حفاری بسیار مهم بوده و نقطه آویز كلیه ابزارهای حفاری از جمله مته و گل كش می باشد.بدین معنی كه كابل‌های مربوط به ابزارهای فوق از نقطه منتهی الیه فوقانی دكل كه سه قرقره نصب شده است عبور می نماید و در واقع نقطه آویز كلیه وسائل و ابزارهای حفاری و عبور كلیه كابل‌ها می باشد.

حفاری: عبارت است از خرد كردن و كندن مواد تشكیل دهنده زمین و خارج نمودن آنها ازمحیط عمل  مقصود از حفاری شناسایی و یا بهره برداری درسه فاز مختلف زمین ، یعنی گاز ، مایع و جامد می باشد.

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *