تاسیسات مكانیكی (عمران)

دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 6
حجم فایل 13 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تاسیسات مكانیكی

در خانه هایی با پنجره های قدیمی و بدون استفاده از نوآوری ها و فناوری های نوین نزدیك به 30 درصد اتلاف انرژی  ساختمان از راه پنجره ها رخ می دهد پنجره ها نور گرما و زیبایی را به خانه می آورند و به درك فضای زیست  كمك میكندد پنجره ها منابعی برای آگاهی ما از تغییر زمان و آشنایی  با موقعیت  مكانیكی هستند اما پنجره ها می توانند راه های موثری  برای اتلاف گرمای درون ساختمان در زمستان و ورود گرمای  ناخواسته در تابستان باشند این نكته به جز اثر نامطلوب بر هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان است.

عملكرد گرمایی پنجره ها بر پایه سه نوع جریان است تهویه انتقال و تشعشع هر یك از جریان های گرمایی نقش مهمی در اتلاف گرمایی در زمستان یا گرمای ناخواسته در تابستان دارند.

ساختار یك پنجره را می توان به سه قسمت اول به دلیل مساحت بزرگ تر نقش مهم تری در عملكرد حرارتی پنجره دارند در سال های اخیر توسعه فناوری تولید پژوهش و آزمایش  روی مواد گوناگون تغییرات و پسشرفت های بسیاری در  ساختمان چارچوب پنجره و شیشه مورد استفاده در آن پدید  آورده است بهره گیری از موادی مانند پی وی سی  برای تولید روفیل پنجره و همچنین تولید شیشه های كم تابش شیشه های جذب گرما و … از جمله این پیشرفت هاست.

 

 

نقش پنجره ها در جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان

پژوهش هایی كه اكنون در حال انجام است نوید پیشرفت ها و بهبودهای بیشتری در ساختار پنجره هاو مواد سازنده چارچوب  و شیشه آنها را می دهد به دنبال بحران های مربوط به انرژی  كه آغاز آن را می توان دهه 1970 دانست بحث درباره انواع روش های جلوگیری از اتلاف انرژی و منابع آن در همه جهان به ویژه كشورهای صنعتی كه مهم ترین مصرف كنندگان انرژی هستند آغاز شد.

تاثیر پنجره بر مصرف انرژی در ساختمان

پنجره ها اهمیت بسیار زیادی برای محیط درون ساختمان  دارند و همچنین عامل  بسیار مهم سازگاری هستند نخستین كار كرد جام شیشه در دهانه پنجره نسبت به  هوای بیرونی این است كه امكان تنظیم هوای درونی را به طور محسوس بیشتر  می كند و مزاحمت های باد و هوا را بسیار محدود می كندپنجره ها با وجود ویژگی هایشان به عنوان اجزای ساختمانی می توانند سبب اختلال در محیط گرمایی شوند شاید نتوان اختلالات را به سرعت دید اما هر كسی مه زمان  بسیاری آرام كنار پنجره بنشیند آنها را درك می كند.

اختلاف گرمایی كه می تواند پدید آید بخشی به سبب تشعشع گرمایی و بخشی  به دلیل جابه جایی هوا در هنگام گذر از پنجره است. در دمای خارجی پایین سطح  درونی شیشه در یك پنجره با شیشه دو جداره دمایی میان 12+  در لبه بالایی و 6 + در لبه  پایینی خواهد داشت . در جایی كه دمای اتاق 22 درجه باشد این رقم ها  اندكی تقریبی هستند و بستگی به شكل هندسی اتاق و جای منابع گرمایی در آن  دارند برای پنجره با شیشه سه جداره رقم ها 16+ در لبه بالایی و 12+ در لبه پایینی هستند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *