عایقهای رطوبتی و صوتی ساختمانها (معماری)

دسته بندی معماری
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 8
حجم فایل 7 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

عایقهای رطوبتی و صوتی ساختمانها

امروزه ارتقای سطح توقعات عمومی در قبال بهبود شرایط زندگی و بهره گیری از فناوری در این راستا ، بكار گیری انرژی و بنابر این سرمایه گذاری و تامین مخارج آن را ضروری نموده است .

اما چنانكه میدانیم ذخایر انرژی های قابل استفاده جهان محدود بوده و با بهره برداری های بی رویه كنونی از این ذخایر ، قطعا در آینده ای نه چندان دور با بحران روبرو خواهیم شد . با پذیرش این واقعیت مسئولیت ما چیست و آیا بشر در این خصوص اندیشیده است ؟ ارائه پاسخ به این سوالات با درك بهتر صورت مسئله میسر است . در حقیقت انرژی در اطراف ما به دو گونه موثر است : اول تاثیرات مثبت مانند گرمایش و سرمایش محل كار و زندگی در فصول سرد و گرم ، حمل و نقل عمومی ، ارتباطات ، صنایع و …. كه لا اقل در جوامع مدرن امروزی ، این امور بدون صرف انرژی امكان پذیر نخواهند بود . ثانیا تاثیرات منفی مثل آلودگی محیط زیست ، كاهش ذخیره منبع ارزشمند طبیعی و آلودگی صوتی در محیط های شهری كه از جمله پیامدهای منطقی مصرف نابجای انرژی توسط بشر امروز است .

ولیكن طرح مسئله ، بلافاصله گزینه هایی را به عنوان راه حل فراروی ما قرار می دهد . آیا امكان صرفه جویی و استفاده بهینه از سوخت و حامل های انرژی وجود دارد ؟ آمارها نشان می دهد كه بیش از 30 درصد انرژی تولیدی در جهان مصرف سرمایش و گرمایش می گردد كه این رقم معادل حدود 60 درصد درآمد سرانه جامعه است . تدابیر مختلفی اما جهت كاهش و صرفه جویی انرژی در بخش خانگی اندیشیده شده است . یكی از بهترین آنها كه در كنار سایر روشها نظیر بكار گیری انرژی های بالفعل طبیعی ( اشعه خورشید ، انرژی باد ) و نیز انرژی های تجدید پذیر مثل پیل های سوختی پذیرفته شده و مورد استقبال قرار گرفته عایق كاری حرارتی ساختمانها است . ممالك صنعتی با درك این موضوع سالها است كه بطور عملی مسئله ایزولاسیون حرارتی را مدنظر داشته و بكار گرفته اند و در این زمینه به پیشرفتهای شایانی نیز در بعد ابداع مواد عایق و روشهای نصب و هم در بعد تدوین استراتژی های اجرایی و نظارتی ، دست یافته اند .

در كشور ما این موضوع با چند ده سال تاخیر در شرف تحقق است . با این حال استفاده از تجربیات و ابداعات كشورهای صنعتی ، به تسریع روند بهینه سازی مصرف انرژی كمك می نماید . یكی از این تجربیات ارزشمند ابداع عایق حرارتی و صوتی پشم شیشه است كه در دهه 60 میلادی صورت گرفت و از آن زمان تاكنون با افزایش گستره تقاضا در بازار جهانی ، نصب و اجرای آن در كاربردهای مختلف مسكونی ، تجاری ، آموزشی ، اداری و … به روشی كلاسیك بدل گردیده است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *