پوشش های فلزی برای محافظت (عمران)

دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 5
حجم فایل 7 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پوشش های فلزی برای محافظت

خلاصه (چكیده)

گستره كاربرد فلزات و شیوه های استفاده از آنها به عنوان پوشش دهی بسیار گسترده است، اما در شرایط عملی برای كیفیت نهایی محصولات خاص، گزینه های موجود انتخاب فلز و تكنیك پوشش دهی بسیار محدود است. به علاوه مسئله قیمت از دیگر مواردی است كه محدودیت بیشتری را ایجاد می كند.

در این تحقیق تكنیك های اعمال پوشش ها مورد بررسی قرار گرفته اند و به 6 یا 7 نوع فلز با كاربرد بیشتر و مهمتر تاكید و یژه ای شده است.

مكانیزم محافظت پوشش های فلزی و آلیاژی با توجه به محیط های كاری بررسی گردید. مشخصات نمونه برای ضخامت و محدودیت های آن نیز بررسی شد همچنین خاطر نشان شده است كه پوشش های آلیاژی احتمالا مزیت های قابل ملاحظه ای در پیشگیری از خوردگی و دیگر كاربردها دارند كه علاوه بر این، نقش محافظت كنندگی برخی مزایای كاربردی پوشش تشریح گردیده است.

طبقه بندی پوشش ها

رده بندی پوشش ها به چند طریق انجام می گیرد، ولی اساسا در هرسیستم كامل، نوع پوششی كه به كار می رود باید در وهله اول مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد. الزاما استفاده از هر فرآیندی محدودیت هایی را برای انتخاب نوع پوشش به همراه دارد.

خلاصه ای از كاربرد تكنیك ها و انواع پوشش های تولید شده در جدول (1) نشان داده شده است.

در این جدول تمام روش های با اهمیت صنعتی به استثنای برخی روش های شناخته شده معمولی مانند پرس كاری، حذف شده است. به طور كلی پوشش ها به چهار طبقه تقسیم شده اند این طبقات عبارتند از: 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *